Pomorski Park Naukowo-Technologiczny
Gdynia
Organizatorzy Konferencji
Stowarzyszenie Organizatorów Ośrodków Innowacji i Przedsiębiorczości w Polsce (SOOIPP)

Stowarzyszenie pełni funkcje sieci koordynującej i wspierającej instytucje, organizacje oraz osoby działające na rzecz rozwoju przedsiębiorczości i innowacyjności. SOOIPP prowadzi działania mające na celu wspieranie procesu inkubacji przedsiębiorczości, wspomaganie transferu technologii i innowacji, doskonalenie kwalifikacji organizatorów i pracowników Ośrodków Innowacji i Przedsiębiorczości oraz wzrost konkurencyjności małych i średnich przedsiębiorstw.

Stowarzyszenie działa od 1992 roku, zrzeszając obecnie 150 członków indywidualnych oraz członków wspierających, jakimi są ośrodki innowacji i przedsiębiorczości oraz inne instytucje zajmujące się promocją przedsiębiorczości i rozwojem lokalnym. Tegoroczna XX-ta, jubileuszowa Konferencja stanowi podsumowanie dotychczasowej działalności Stowarzyszenia.

www.sooipp.org.pl
Gdyńskie Centrum Innowacji (GCI)

Gdyńskie Centrum Innowacji jest jednostką budżetową Miasta Gdyni, powołaną do realizacji zadań związanych z rozwojem przedsięwzięć innowacyjnych na terenie Gdyni oraz w celu koordynowania projektu Pomorski Park Naukowo-Technologiczny (PPNT). Poprzez tworzenie efektywnych powiązań pomiędzy nauką i biznesem, wspieranie i stymulowanie przedsiębiorczości innowacyjnej oraz promocję innowacyjności i aktywnej edukacji działania GCI przyczyniają się do rozwoju gospodarki opartej na wiedzy.

Współorganizując wraz ze Stowarzyszeniem Organizatorów Ośrodków Innowacji i Przedsiębiorczości w Polsce XX doroczną Konferencję pn.
„Kreatywność - Innowacje – Przedsiębiorczość..” GCI pragnie uwypuklić rolę jaką sektor wspierania MŚP oraz instytucje naukowo-badawcze odgrywają w budowaniu innowacyjnej gospodarki.

www.gci.gdynia.pl
Pomorski Park Naukowo-Technologiczny (PPNT)

Pomorski Park Naukowo-Technologiczny to specjalistyczny ośrodek wspierania przedsiębiorczości innowacyjnej, zarządzany przez Gdyńskie Centrum Innowacji. PPNT skupia obecnie blisko 70 innowacyjnych przedsiębiorstw z takich branży jak: ICT, ochrona środowiska, biotechnologia, wzornictwo przemysłowe i inne.

Ideą PPNT jest skoncentrowanie na niewielkiej powierzchni wielu czynników związanych z rozwojem firm, ułatwiających prowadzenie działalności gospodarczej, zapewniających doskonałe warunki do poszukiwań nowych rozwiązań i realizacji pomysłów opartych o wysoko zaawansowane technologie oraz wspierających transfer i wdrażanie zaawansowanych technologii.

www.ppnt.gdynia.pl
Współorganizatorzy
Konferencja współfinansowana przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
Partnerzy
HR Projekty Rozwoju

HR Projekty Rozwoju jest firmą doradczo-szkoleniową, której misją jest racjonalizowanie pracy. Projekty realizowane przez firmę w ramach PPNT dotyczą przede wszystkim różnych aspektów efektywnego zarządzania zasobami ludzkimi. Wiodącymi są: systemy ocen wyników pracy i kompetencji pracowników, badania zadowolenia z miejsca pracy, motywacyjne systemy wynagrodzeń. W ramach posiadanych kompetencji specjalistycznych podejmuje się roli partnera i wykonawcy w projektach współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej.

Firma HR Projekty Rozwoju pomogła w przygotowaniu koncepcji konferencji, przeprowadzi również w ramach programu szkolenie PN. „Strategie zwycięzców. Kreatywność w biznesie”

www.hrprojektyrozwoju.pl
Pixlab

Pixlab to młoda, kreatywna agencja reklamy multimedialnej, działająca w strukturach PPNT. Agencję tworzy zespół uzdolnionych specjalistów dysponujących szeroką wiedzą i doświadczeniem w dziedzinie tworzenia stron i systemów informatycznych. Firma propaguje nowatorskie rozwiązania w branży internetowej, tworzy profesjonalne serwisy oparte na najnowszych technologiach, wykorzystując w swej pracy do komunikacji z klientem innowacyjny system ISoPS.

Pixlab aktywnie uczestniczył w przygotowaniu konferencji, tworząc narzędzia promocyjne. Jest autorem strony internetowej: www.kreatywna.gdynia.pl oraz twórcą identyfikacji wizualnej: logotypu i materiałów konferencyjnych.

www.pixlab.pl
Open-Productions

Firma Open-Productions to młody, utalentowany i pełen zapału zespół zajmujący się produkcją filmów reklamowych. Kompleksowo lub według powierzonej koncepcji wykonuje spoty i filmy promocyjne. Tworzy dokumentację filmową, obsługuje realizacje zdjęć, montuje programy do telewizji (także w formatach HD). Uczestniczy w produkcji programów TV o różnorodnej tematyce - przede wszystkim o tematyce młodzieżowej. Open-Productions współpracuje z agencjami produkcji filmowej i telewizyjnej, instytucjami kulturalnymi oraz prywatnymi zleceniodawcami z kraju i z zagranicy.

Open-Productions, jako firma Parkowa pomogła w przygotowaniu konferencji zapewniając część multimedialną.

www.open-productions.com
Integra Plus

Integra Plus to firma zajmująca się organizacją imprez. Swoje działania opiera na wieloletnim doświadczeniu i autorskich programach. Realizacja różnorodnych projektów jest dla pracowników firmy nie tylko pracą, ale pasją. Integrę Plus wyróżnia nie tylko entuzjazm, ale przede wszystkim indywidualne podejście do każdego klienta i każdego organizowanego wydarzenia. W różnorodnej ofercie firmy znaleźć można imprezy integracyjne, bankiety, spotkania firmowe, gry scenariuszowe, kursy i szkolenia, pomysły na uatrakcyjnienie różnego rodzaju eventów: rocznic, premier, promocji. Integra Plus to także twórcy Centrum Zoltar - jedynego w Polsce elektronicznego systemu symulacji pola walki.

Integra Plus zapewni część integracyjną konferencji, organizując dla gości "Piracki wieczór" na Darze Pomorza.

www.integraplus.pl
Hotel Gdynia

Hotel Gdynia to jeden z największych hoteli Trójmiasta. Od lat wrósł w krajobraz współczesnej Gdyni słynącej z pięknych terenów spacerowych, nowoczesnej architektury i eleganckich sklepów. Położony w reprezentacyjnym centrum miasta blisko morza w sąsiedztwie bulwaru nadmorskiego, dworca żeglugi przybrzeżnej, przystani jachtowej, Oceanarium i Teatru Muzycznego jest idealnym miejscem wypoczynku, a także miejscem wypadowym dla turystów chcących zwiedzić Półwysep Helski, Pojezierze Kaszubskie i stary Gdańsk. Dogodna lokalizacja, przyjemne pokoje, profesjonalne sale konferencyjne i kompetentny personel przypadną do gustu wszystkim gościom.

Hotel, jako partner w organizacji konferencji, ufundował dla gości 2 Vouchery na pobyt weekendowy w Hotelu Gdynia. Będą one nagrodą w konkursach podczas Wieczoru Pirackiego na Darze Pomorza.

www.orbis.pl
Patroni
Wojciech Szczurek
Prezydent Miasta Gdyni

Prezydent Miasta Gdyni Wojciech Szczurek to gdynianin z urodzenia i zamiłowania. Pełni funkcję Prezydenta Gdyni niezmiennie od 1998 roku, doceniany w każdych wyborach przez mieszkańców miasta. Wojciech Szczurek to z wykształcenia dr prawa (absolwent Uniwersytetu Gdańskiego), z zawodu sędzia (w latach 1989-94 obejmował urząd sędziego Sądu Rejonowego w Gdyni w wydziale cywilnym).

Dr Szczurek to laureat licznych nagród. Otrzymał między innymi: tytuł Mecenasa małych i średnich przedsiębiorstw (2002 rok, miesięcznik Businessman), a od Konfederacji Pracodawców Polskich statuetkę Wektora 2006 za stworzenie nowej definicji słowa "Gospodarz" oraz za "efektywne i efektowne gospodarowanie przedsiębiorstwem Gdynia". W 2003 roku Dziennik Bałtycki przyznał mu tytuł Człowieka Roku 2002, a Radio Gdańsk Radiową Osobowość Roku.

Jan Kozłowski
Marszałek Województwa Pomorskiego

Jan Kozłowski pełni funkcję Marszałka Województwa Pomorskiego od 2003 roku. Jest absolwentem Wydziału Budowy Maszyn Politechniki Gdańskiej. W latach 1992r. – 1998r obejmował stanowisko Prezydenta Miasta Sopotu. Wielokrotnie nagradzany i wyróżniany za prowadzone przez samorząd województwa działania przyczyniające się do rozwoju gospodarczy całego regionu pomorskiego. Za aktywną działalność samorządową o wymiarze ogólnokrajowym został wyróżniony prestiżową nagrodą - "Samorządowym Oskarem”, a miesięcznik gospodarczy FORBES nadał mu tytuł „Człowieka Roku 2007 Województwa Pomorskiego”.